czwartek, 12 marca 2015

Jak dogonić szczęście? Podróże Hektora!

Kilka lat temu wpadła mi w ręce pewna książka "Podróże Hektora", mała, niepozorna, ale z ogromnym potencjałem. To właśnie na jej podstawie nakręcono film "Jak dogonić szczęście". Oryginalny tytuł "Hector and the Search for Happiness" lepiej nawiązuje do historii i dobrze kojarzy się z książkowym pierwowzorem, nie narzekajmy, znając kreatywność polskich dystrybutorów - mogło być gorzej.

Reżyserem filmu jest Peter Chelsom, który słynie z ekranizacji, takich jak "Igraszki losu" czy "Zatańcz ze mną". Muszę przyznać, że film świetnie oddaje klimat powieści. Co więcej jest on uchwycony lepiej niż w samej książce. Simon Pegg w roli głównego bohatera wypada niezwykle przekonująco! Jest zabawny, poważny, a czasem nawet dramatyczny. U jego boku możemy podziwiać Rosamunde Pike, uroczą i pełną wdzięku blondynkę, która idealnie nadaje się do roli pedantycznej Clary.

Hektor jest psychiatrą - zmęczonym rutynowym życiem i pracą. Tytuł jednego z najlepszych lekarzy w kraju oraz piękna kobieta u jego boku wcale nie sprawiają, że jego życie nabiera sensu. Dlatego wyrusza w podróż po świecie, postanawiając odnaleźć odpowiedź na pytanie: czym właściwie jest szczęście i jak można je znaleźć.
Film cieszy! Sprawia radość! Oglądałam go z wielką przyjemnością. A temat szczęścia nigdy nie będzie przereklamowany. Zapraszam do świetnej zabawy, ale też refleksji. Nie trzeba szukać - wystarczy czuć.

Poniżej zwiastun:Film obejrzysz TUTAJ.
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz